وبلاگ ارتباط گستران هزاره

آخرین مقالات

تصویر خبر

نقش تکنولوژی در دسترسی به اخبار مناقصات و فرصت های کشور

آنچه که از سوابق مشخص است، یکی از روش های مرسوم جهت اعلام و اطلاع رسانی مناقصه ها، نصب اعلان مناقصه بر روی تابلوی اعلانات سازمان مناقصه گزار بوده است. این روش که قدمت آن حدود 50 سال قبل بر می گردد، در واقع تقلیدی بود از شیوه ی فرانسوی اطلاع رسانی معاملات دولتی.

  تاریخ انتشار : 1396-09-10
تصویر خبر

نقش پروپوزال نویسی در برنده شدن در مناقصات

معادل واژه ی پروپوزال در زبان فارسی، "طرح پیشنهادی" عنوان شده است. این عبارت، در برگیرنده ی هر پیشنهادی بر اساس یک درخواست مشخص و تعریف شده است و محدود به صنعت و یا حوزه ی خاصی نیست. بعنوان مثال، دانشجویان در سطوح تحصیلات تکمیلی و برای تصویب پایان نامه ی با موضوع انتخابی، موظف به ارائه ی یک پروپوزال هستند.

  تاریخ انتشار : 1396-08-02
تصویر خبر

روزهای پر رونق شرکتها و اشتباه مدیران در عدم توجه به مناقصات در این زمان

یکی از واضح ترین نمودها پس از حذف تقریبی تحریم ها و رویکرد جدید بخش دولتی در جهت فعال سازی ساختار اقتصادی، در قالب افزایش نسبی تعداد معاملات رسمی کشور قابل مشاهده است. بر اساس اطلاعات و آمار موجود در وب سایت شرکت اطلاع رسانی هزاره، متوسط تعداد مناقصه های رسمی منتشر شده در دوران تحریم حداکثر در حدود یکصدهزار عنوان در سال بوده که در دوران پس از برجام و با متوسط سالیانه 115هزار عنوان، با رشدی در حدود 15% مواجه شده است.

  تاریخ انتشار : 1396-07-24
تصویر خبر

مدیران و فعالان اقتصادی چگونه از اخبار مناقصه و مزایده مطلع میشوند

وفق قانون، دستگاه های اجرایی دولتی می بایست آگهی ها و فراخوان های مناقصات و مزایدات را از طریق جراید کثیرالانتشار (معمولاً روزنامه های رسمی کشور) به اطلاع عموم برسانند. البته، مخاطبین این سری آگهی ها عموم مردم نیستند و صرفاً شرکت ها و یا اشخاصی به دنبال اطلاعاتی از این قبیل خواهند بود که با توجه به پتانسیل های فنی و تخصصی و مالی، امکان شرکت در مناقصات را دارا هستند.

  تاریخ انتشار : 1396-07-17
تصویر خبر

افزایش توجه مدیران شرکت های بازرگانی به مناقصات کشور

در حالت کلی، واژه ی "مناقصه" به انجام هرگونه معامله ی خرید، اجاره و یا مقاطعه کاری با هدف دستیابی به قیمت حداقل در یک محیط رقابتی و البته شفاف، اتلاق می گردد.

  تاریخ انتشار : 1396-06-22
صفحه 3 از 5