وبلاگ ارتباط گستران هزاره

آخرین مقالات

تصویر خبر

مدیران و فعالان اقتصادی چگونه از اخبار مناقصه و مزایده مطلع میشوند

وفق قانون، دستگاه های اجرایی دولتی می بایست آگهی ها و فراخوان های مناقصات و مزایدات را از طریق جراید کثیرالانتشار (معمولاً روزنامه های رسمی کشور) به اطلاع عموم برسانند. البته، مخاطبین این سری آگهی ها عموم مردم نیستند و صرفاً شرکت ها و یا اشخاصی به دنبال اطلاعاتی از این قبیل خواهند بود که با توجه به پتانسیل های فنی و تخصصی و مالی، امکان شرکت در مناقصات را دارا هستند.

  تاریخ انتشار : 1396-07-17
تصویر خبر

افزایش توجه مدیران شرکت های بازرگانی به مناقصات کشور

در حالت کلی، واژه ی "مناقصه" به انجام هرگونه معامله ی خرید، اجاره و یا مقاطعه کاری با هدف دستیابی به قیمت حداقل در یک محیط رقابتی و البته شفاف، اتلاق می گردد.

  تاریخ انتشار : 1396-06-22
تصویر خبر

اهمیت ایجاد واحد امور مناقصات در شرکت های کشور

بدون شک، در هر مناقصه ای تعداد برندگان از بازندگان کمتر است و بر همین قاعده، تعداد دفعاتی که یک شرکت در مناقصه ها برنده می شود از دفعات شکست و عدم توفیق، کمتر خواهد بود. در حالت کلی، دلایل شکست یک مناقصه گر در یک مناقصه به دو حوزه ی برون سازمانی و درون سازمانی قابل تفکیک است.

  تاریخ انتشار : 1396-06-21
تصویر خبر

مناقصات و مزایدات، مهمترین اخبار موردنیاز روزانه ی مدیران صنایع کشور

بخش عمده ای از اخبار اقتصادی کشور، مرتبط با حوزه های معاملات مالی و بازار سرمایه است که عموماً با هدف اطلاع از شرایط و شناسایی فرصت ها و امکانات جهت سرمایه گذاری و یا در قالبی هوشمندانه تر، تصحیح مسیر سرمایه گذاری فعلی جهت بنگاه های اقتصادی مورد مطالعه قرار می گیرد. جریان اخبار و اطلاعات، وقتی مرتبط با بازار سرمایه باشد، بصورت مشخص و از منابعی معین (رسمی و یا غیررسمی) تامین می گردد.

  تاریخ انتشار : 1396-06-20
تصویر خبر

پارامترهای تصمیم گیری در خصوص شرکت و یا عدم شرکت در یک مناقصه

می توان هدف اول شرکت های خصوصی از حضور در مناقصات را رقابت بر سر سهمی از این جریان نقدینگی دانست. سایر اهداف نیز در قالب تداوم حضور در بازار، ارتقاء کمی و کیفی امکانات، ارتقاء رزومه ی شرکت و نهایتاً مجموعه عواملی هستند که منجر به توسعه ی حوزه ی فعالیت های یک شرکت در داخل کشور و حتی حوزه ی معاملات بین الملل می گردد.

  تاریخ انتشار : 1396-06-13
صفحه 4 از 6