سیل هشت هزارو 500 میلیارد ریال به جاده های خوزستان خسارت زد

تاریخ انتشار : 1398-02-17 | منبع : خبرگزاری ایرنا | کد خبر : 4272 | دسته بندی : راه و عمران
تصویر خبر

سیل هشت هزارو 500 میلیارد ریال به جاده های خوزستان خسارت زد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: سیل اخیر هشت هزار و 500 میلیارد ریال به زیر ساخت جاده های روستایی و شهری خوزستان خسارت وارد کرد.

متن خبر :

غلامعباس بهرامی نیا گفت:ارزیابی خسارت به جاده های خوزستان ناشی از سیل اخیر، به وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و استانداری خوزستان ارسال شده تا برای جبران خسارت وارده اقدام شود. 
وی گفت: اعتبار مورد نیاز ناشی از خسارت سیل از طریق وزارت راه و شهرسازی و بخشی از سوی اعتبارات استانی تامین خواهد شد. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: بر اثر سیل اخیر در خوزستان 270 مسیر روستایی و شهری مسدود شد که از این تعداد 6 راه روستایی همچنان مسدود است. 
بهرامی نیا ادامه داد: تردد در جاده بستان - چذابه همچنان مسدود است و جاده جایگزین 'ام الدبس' - چذابه (منتهی به پایانه بین المللی چذابه) است که در صورت تایید برای بازگشایی ، تردد در این مسیر برقرار خواهد شد. 
وی افزود: جاده عبدالخان به بستان از مسیرهای فرعی تردد است که به دلیل آبگرفتگی بازگشایی نشده و ماموران راهداری درحال پیگیری برای برقراری تردد در این مسیر هستند. 
بهرامی نیا با اشاره به برقراری تردد در سایر جاده های خوزستان گفت: جاده اهواز- آبادان و سه راهی دارخوین - شادگان بازگشایی شده و تردد در این مسیرها برقرار است. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: اولویت جبران خسارت در جاده ها با مسیرهای اصلی و شریانی است که کار ترمیم و اصلاح جاده های آسیب دیده پس از برآورد اولیه و کارشناسی آغاز خواهد شد. 
وی گفت: رانندگان می توانند از طریق سامانه تلفن گویا 141 ، اپلیکیشن 141 ، سامانه پیامکی 1000141 و کانال فضای مجازی ' راه ' اطلاعات مسیرهای تردد خود را جستجو و سفر ایمنی را آغاز کنند. 
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شد. 
خوزستان 18 هزار کیلومتر جاده ، 56 جاده ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه دارد.