واحدهای صنعتی در سیل اخیر 258 میلیارد تومان خسارت دیدند

تاریخ انتشار : 1398-03-07 | منبع : خبرگزاری ایرنا | کد خبر : 4282 | دسته بندی : اخبار دولت
تصویر خبر

واحدهای صنعتی در سیل اخیر 258 میلیارد تومان خسارت دیدند

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در جریان سیل اخیر به 247 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خسارت وارد شد و مجموع خسارت ها 258 میلیارد تومان ارزیابی شد.

متن خبر :

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» افزود: این خسارت ها به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان‌های ایلام، خراسان شمالی، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و مازندران وارد شد.

به گفته وی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف احیای مجدد واحدها و تامین مالی آنها در سال «رونق تولید» نسبت به احصای میزان خسارات وارده و ارسال فهرست واحدهای خسارت دیده به بانک‌های طرف قرارداد اقدام کرد.

مصاحب یادآور شد: بیشترین تعداد واحدهای صنعتی خسارت دیده با 120 واحد مربوط به واحدهای وام گیرنده از بانک ملی و کمترین میزان با تعداد پنج واحد مربوط به واحدهای وام گیرنده از بانک رفاه کارگران است.

وی اظهار داشت: از بانک‌های طرف قرارداد خواسته شده تا نسبت به استمهال و در اولویت قرار دادن اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده به منظور احیای مجدد آنها اقدام کنند.

بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفند سال گذشته آغاز شد و همه استان های کشور را درگیر کرد.

این بارش ها استان های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را در شرایط اضطراری قرار داد.