٤٣ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی اولویت دار اختصاص یافت

تاریخ انتشار : 1398-04-18 | منبع : خبرگزاری ایرنا | کد خبر : 4297 | دسته بندی : راه و عمران
تصویر خبر

٤٣ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی اولویت دار اختصاص یافت

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص حداقل ٤٣ هزار میلیارد تومان تا پایان سال جاری برای طرح های عمرانی اولویت دار خبرداد و گفت: فاز یک طرح آزادراه تهران- شمال با ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار تا ماه آینده به بهره برداری می رسد.

متن خبر :

 «محمدباقر نوبخت» در گفت و گویی به برنامه های دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود شرایط سخت تحریم ها و کاهش درآمدها، حداقل ٤٣ هزارمیلیارد تومان تا پایان سال جاری برای طرح های عمرانی پرداخت می شود که سه ماهه اول سال ٢٧ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد.

وی افزود: در انتخاب طرح های عمرانی اولویت طرح های مهمی است که تاکنون مبالغ زیادی برای آنها صرف شده و با اختصاص مبالغی، امسال قابل بهره برداری می شوند همانند آزاد راه تهران- شمال که بیش از ۲۰ سال در حال انجام است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه هزاران میلیارد تومان به قیمت امروز برای آزاد راه تهران- شمال هزینه شده است، ادامه داد: فاز یک این پروژه با ٣٠٠ میلیارد تومان در سال جاری برای میلیون ها ایرانی قابل بهره برداری می شود که معمولاً برای رسیدن به شمال ایران باید ساعت ها و کیلومترها در راه به دلیل ترافیک معطل باشند.

نوبخت تاکید کرد با پرداخت این رقم پیش بینی می شود در ماه آینده فاز یک این آزادراه به اتمام رسیده و حداقل ٦٠ کیلومتر مسیر کوتاه و بیش از یک ساعت زمان سفر کم شود.

وی با یادآوری اینکه هر هفته برای تشریح اولویت های عمرانی و سیاست های ملی برای مدیران استانی به استان ها سفر می کنم، تصریح کرد: این اهداف در جلسات شورای برنامه ریزی و بازدید میدانی از پروژه ها توسط بنده و معاونان سازمان برنامه و بودجه پیگیری می شود.