قرارداد راهبری بزرگ‌ترین خط لوله اتیلن جهان امضا شد

تاریخ انتشار : 1400-07-19 | منبع : خبرگزاری صنایع کشور | کد خبر : 4466 | دسته بندی : نفت ، گاز و پتروشمی
تصویر خبر

قرارداد راهبری بزرگ‌ترین خط لوله اتیلن جهان امضا شد

قرارداد بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب به عنوان بزرگ‌ترین خط لوله اتیلن جهان بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان مالک خط و یکی از شرکت‏‌های نفتی به‌عنوان پیمانکار امضا شد.

متن خبر :

*** امضا قرارداد راهبری بزرگ‌ترین خط لوله اتیلن جهان امضا

به گزارش صنایع، قرارداد بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب به‌عنوان نخستین قرارداد در نوع خود که شامل خطوط لوله و ایستگاه‌های تقویت فشار در صنعت نفت است با حضور  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی،  مدیرعامل شرکت اویکو،  قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و تعداد دیگری از مدیران نفتی به‌صورت یکپارچه به پیمانکار بخش خصوصی واگذار شد.

 

*** شرکت ملی صنایع پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تابستان ۱۳۹۹ و پس از واگذاری خط لوله اتیلن غرب به این شرکت، ضمن تداوم توسعه هم‌سو با وظایف حاکمیتی خود و به‌منظور حفظ و گسترش سرمایه‌های ملی و زیرساخت‌های صنعت پتروشیمی مناقصه برگزار کرد که سرانجام شرکت اویکو مردادماه امسال به‌عنوان پیمانکار بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری این خط لوله ملی مشخص شد.

خط لوله اتیلن غرب باوجود اینکه از سوی دولت ساخته شد و در سال ۱۳۹۱ به بهره‌برداری رسید، هم‌زمان با واگذاری مجتمع‌های پتروشیمی به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش صنایع، شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همکاری نهادهای نظارتی و دیگر مبادی ذی‌ربط از سال ۱۳۹۷، به‌منظور صیانت از بیت‌المال، تلاش کرد ضمن ایجاد رابطه منطقی و شفاف مالی با بخش خصوصی، وظیفه بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری این خط لوله را به‌عهده گیرد.