دانش بنیان‌ها، نیروی محرک تولید برق در کشور

تولید برق

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خبر داد: در سال جاری با همکاری چند شرکت دانش بنیان توانستیم ظرفیت تولید برق را در کشور توسعه دهیم. در این زمینه حدود هزار و ۱۳ مگا وات به میزان تولید برق در کشور اضافه شد. در ادامه این خبر همراه مجله هزاره باشید.

افزایش دما و نیاز به تولید برق بیشتر

مصطفی رجبی مشهدی، از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این زمینه گفت: با توجه به افزایش دما در کشور پیش بینی بر این اساس بود که میزان مصرف برق افزایش پیدا کند. در روز ۱۶ خرداد مصرف برق به ۶۰ هزار مگا وات رسید که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

وی اضافه کرد: در صورت همکاری مردم و صرفه جویی در مصرف برق شرایط پایدار و بدون خاموشی خواهیم داشت. تا به امروز نیز در هیچ جای کشور خاموشی ناشی از کمبود برق نداشته‌ایم اما اگر حوادثی در برخی مناطق به وجود آمده باشد؛ ناشی از افزایش بار شبکه است.

رجبی مشهدی در ارتباط با نداشتن خاموشی در سال جدید نیز گفت: در سال جدید تا به حال خاموشی نداشته‌ ایم و بخشی از این مساله از تعمیر و نگهداری صحیح نیروگاه های موجود ناشی می‌شود. عمدتا تعمیرات تا پایان خرداد ماه طول می کشید اما در سال جاری تا پایان اردیبهشت این تعمیرات نیروگاهی به پایان رسیده است.

تولید برق

همکاری شرکت های دانش بنیان در تولید برق

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه نیروگاه های موجود قابلیت تولید برق بیشتری را دارند؛ اضافه کرد: در سال جاری با همکاری شرکت های دانش بنیان توانسته ایم ظرفیت تولید برق کشور را افزایش دهیم. این افزایش حدود هزار و ۱۳ مگا وات است. در بخش توسعه نیز برای تولید برق حدود ۵ هزار مگا وات برنامه ریزی شده است که اغلب این نیروگاه ها آماده تولید برق هستند.

وی در ارتباط با تغییر در تعرفه های برق نیز گفت: تعرفه های برق بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده و تغییری نداشته است. الگوی مصرف برق نیز در مناطق عادی کشور حدود ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه است و آن دسته از مشترکان خانگی که مصرف آنها کمتر از این میزان باشد، هزینه قبض آنها در ماه کمتر از ۳۰ هزار تومان خواهد بود.

رجبی مشهدی در خصوص مدیریت مصرف برق واحدهای صنعتی اضافه کرد: تلاش شده است تا در واحدهای صنعتی بزرگ محدودیت برق هم زمان با دوره تعطیلات تابستانی و تعمیران اساسی این صنایع باشد تا لطمه ای به فعالیت آنها وارد نشود.

رجبی مشهدی از شهروندان خواست تا درجه وسایل سرمایشی خود را بر روی ۲۵ درجه تنظیم کنند و در ساعات اوج مصرف برق که از ۱۲ تا ۱۷ است؛ از وسایل برقی پرمصرف به صورت هم زمان استفاده نکنند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های برق و نیروگاه » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

سیستم کنترل هوشمند

ساختمان هوشمند و مزایای آن

این روزها افراد به دنبال رفاه بیشتر در زندگی هستند و همین موضوع موجب شده است تا به مدرن سازی خانه‌ها روی بیاورند. یکی از راهکارهای مدرن سازی خانه‌ها بهره گیری از ویژگی‌های ساختمان هوشمند