معرفی حوزه های معاملاتی در مزایده سپاه

مزایده سپاه

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک از شاخه های نیروهای مسلح در ایران است که پس از انقلاب به دستور امام خمینی و در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ تاسیس شده است. این مرجع با هدف پاسداری از نظام سیاسی جمهوری اسلامی شکل گرفته است. این سازمان که در راس آن فرمانده کل قرار دارد در مرحله بعد از آن جانشین یا قائم مقام حضور داشته و فرمانده آن به صورت مستقیم توسط رهبر انتخاب می شود. سپاه پاسداران برای انجام معاملات مختلف خود اقدام به برگزاری انواع مناقصات و مزایدات می کند که ما در این مقاله از مجله هزاره به بررسی مزایده سپاه می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

مزایده سپاه در چه حوزه هایی صورت می گیرد؟

همانطور که در مقالات پیش نیز به آنها اشاره کردیم سازمان های مختلف دولتی و خصوصی در سراسر کشور برای گسترش فعالیت های خود و شفافیت معاملاتی خود اقدام به برگزاری انواع مناقصات و مزایدات می کنند. در فرایند مزایده سازمان ها و افراد حقیقی کالا یا خدماتی به حراج گذاشته می شود و فرد یا شرکتی که بتواند آنها را به بالاترین قیمت خریداری کند؛ برنده مزایده خواهد بود.

کالاهای مزایداتی گاهی اوقات دارای شرایط ویژه ای هستند که در جریان مزایدات آنها را به اطلاع خریداران می رسانند. در این زمینه سپاه پاسداران نیز همانند دیگر سازمان ها  اقدام به برگزاری مزایداتی می کند. فرایند مزایده با اعلام یک فراخوان عمومی توسط سازمان مناقصه گزار که سپاه است آغاز شده و برای این کار این فراخوان در روزنامه رسمی کشور و دیگر شبکه های اطلاع رسانی به اطلاع مردم می رسد. این اطلاع رسانی می تواند به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت هایی مانند وب سایت هزاره نیز صورت بگیرد.

پس از اعلام فراخوان عمومی شرکت هایی که قصد شرکت در مزایده سپاه را دارند اعلام آمادگی کرده و با ارسال مدارک و اسناد مورد نیاز، وارد رقابت با دیگر شرکت ها و افراد می شوند. در جریان مزایده سپاه فردی که بالاترین قیمت را در ارتباط با کالا اعلام کند، برنده مزایده خواهد بود.

مزایده سپاه عمدتا در حوزه هایی مانند مزایده خودرو سبک، سنگین، موتورسیکلت مستعمل و اقلام اسقاط، فروش اقلامی مانند تجهیزات آلومینیوم، استیل و دیگر ضایعات، پلاستیک، مزایده ملک و زمین و غیره است. برای مثال در زمینه مزایده خودرو سپاه، ایرادات خودروهای مزایده ای اعلام شده و خریداران باید برای بازدید از خودرو پیش از ورود به مزایده اقدام کنند. در واقع خریداران با آگاهی کامل از نقص هایی که در یک کالا وجود دارد وارد مزایده و فرایند خرید کالا می شوند و به همین دلیل هم پس از خرید و انعقاد قرارداد دیگر جای اعتراضی برای آنها وجود ندارد. پس از اعلام برنده مزایده سپاه یک برگه قرارداد میان سپاه و فرد خریدار امضا می شود که در آن شرایط تحویل کالا و مراحل پرداخت پول به صورت دقیق ذکر شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزیدات ماشین الات سنگین و نیمه سنگین » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۳.۴/۵ - (۵ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی