رونمایی از سامانه جامع بازار کار تا پایان سال

رونمایی از سامانه جامع بازار کار تا پایان سال


 محمود کریمی بیرانوند درباره آخرین وضعیت سامانه جامع بازار کار، گفت: در راستای شناخت وضعیت بازار کار و دست یابی به تصویر جامع از پویایی های بازار کار و همچنین پیش بینی های بازار کار و طراحی سیاست ها و مداخلات حوزه های اشتغال و کارآفرین مبتنی بر ثبت محور و همچنین در خصوص مهارت های مورد نیاز بازار کار در بخش های مختلف و کاهش زمان جستجوی فرصت های شغلی اقدام به راه اندازی نظام جامع بازار کار ایران کردیم که زیرسامانه های مختلفی دارد. با این خبر از پایگاه ملی مناقصه و مزایده هزاره همراه باشید.

 وی با اشاره به بند۴ سیاست های کلی  اشتغال که از سوی رهبری ابلاغ شد، افزود: سیاست های ابلاغی رهبری درسال ۱۳۹۰راه اندازی نظام جمع بازار کار بوده است و تأکیدات زیادی بر آن شده است. در قانون مبارزه بر پولشویی آیین نامه اجرایی آن مواد ۲۶و ۲۷آن تسریع شده است. وزارت کار با بانک مرکزی باید این سامانه را راه اندازی کنند، در سند تحول دولت سیزدهم از تکالیف دولت سیزدهم است.

نزدیک به ۱۰سال بود که متوقف شده است و اقدامات شاخصی برای آن رخ نداده بود. در حالت کلی پایگاه اطلاعات بسیاری پیچیده است، باید تمام اطلاعات ثبتی در بازار کار اعم از اطلاعات ۷۴دستگاه اجرایی جمع آوری شود. به مرحله رشد ۱۰۰ درصدی بخش سخت افزاری رسیده ایم. در بخش نرم افزاری ایجاد شده است.

زیرسامانه جستجوی شغلی مشغول فعالیت است،زیرسامانه اتباع خارجی به صورت۱۰۰درصد راه اندازی و مشغول فعالیت است، برای استاندارد سازی مشاغل تیمی طراحی شده است و در حال انجام کار هستیم.

سامانه جامع بازار کار

کریمی بیرانوند هدف از راه اندازی سامانه جامع بازار کار را ثبت مبنا کردن تمام بازار کار دانست، گفت: پس از راه اندازی سامانه جامع بازارتمام مردم با داشتن کد ملی دارای پروفایل شغلی مهارتی خواهد بود. این فقط در کشورهای پیشرفته  دارند. شناسایی بیکاران با الگوریتم های دقیق قابل انجام است.

معاون اشتغال وزیر کار در پایان، اظهار داشت: کمیته محتوایی برای نظام بازار کار ایران را با بیش از ۸ هزار نفر ساعت کاری که روی این موضوع شده است را تشکیل داده ایم, تشکیل کمیته اخذ دیتای نظام اطلاعات بازار کاررا با کارکرد حدود ۳هزار نفر ساعت داشته ایم, پایش اطلاعات اخذ شده از دستگاه های مختلف کشور را داشته ایم, ایجاد چارت تشکیلاتی از طریق سازمان امور استخدامی داشته ایم, پیشرفت ۸۰درصدی در بخش نرم افزار سامانه داشته ایم,تلاش بر این است که تا پایان سال این اطلاعات را اخذ کنیم و تا پایان سال سامانه را راه اندازی کنیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصات ستاد ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه اتوماسیون صنعتی

انواع ماشین آلات صنعتی، کاربرد و معاملات آنها

ماشین آلات صنعتی جزو آن دسته از دستاوردهای انسان هستند که بدون آنها چرخ بسیاری از صنایع و تولیدات نمی‌چرخد. طراحی ماشین آلات از زمان‌های دور توسط بشر صورت گرفته است. در حالت کلی ماشین