تورم سالانه و نقطه‌به‌نقطه صنعت کاهش یافت

تورم سالانه و نقطه‌به‌نقطه صنعت کاهش یافت

بر اساس آخرین داده‌های مرکز آمار، هر سه شاخص تورم فصلی، نقطه به نقطه و تورم سالانه تولیدکننده بخش صنعت در بهار سال جاری کاهشی بوده است.در ادامه این خبر با سامانه مزایده و مناقصه هزاره همراه باشید.

مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار ١٤٠٢ را اعلام کرد که نشان می‌دهد در فصل بهار ١٤٠٢، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت ٩٦٥.٤ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٩.٣ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)  ٢٥.٦ درصد افزایش و در چهارفصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۲۷ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم فصلی

در فصل بهار ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٩.٣ درصد می‌­باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٢.٨ درصد)، ٣.٥ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل بهار ١٤٠٢ نسبت به فصل قبل، ٩.٣ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش­ترین تورم فصلی با ٢٥.٨ درصد مربوط به گروه “چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده”  و کم­ترین تورم فصلی با ٠.٨ درصد مربوط به گروه “ساخت فلزات پایه” می‌­باشد. همچنین در این فصل گروه ” ساخت مواد شیمیایی و فراورده‌های شیمیایی” با تورم ١.٥- درصد مواجه بوده است.

کاهش تورم

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فصل بهار ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٥.٦ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٩.٢ درصد)، ٣.٦ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل بهار ١٤٠٢ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ٢٥.٦ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش­ترین تورم نقطه به نقطه با ٧٣.٧ درصد مربوط به گروه “ساخت محصولات دارویی، مواد شیمیایی مورد استفاده در داروسازی و محصولات دارویی گیاهی” و کم­ترین تورم نقطه به نقطه با ٠.٨ درصد مربوط به گروه “ساخت کُک و فراورده‌های حاصل از پالایش نفت” است.


مقاله پیشنهادی: بالاترین و پایین ترین تورم در دنیا متعلق به کدام کشورها است؟

کاهش تورم سالانه

در فصل بهار ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٢٧.٠ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٣١.٧ درصد)، ٤.٧ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در چهار فصل منتهی به بهار ١٤٠٢ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٢٧.٠ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش­ترین تورم سالانه با ٦٠.٥ درصد مربوط به گروه “ساخت محصولات دارویی، مواد شیمیایی مورد استفاده در داروسازی و محصولات دارویی گیاهی” و کم­ترین تورم سالانه با ١٠.٦ درصد مربوط به گروه “ساخت کُک و فراورده‌های حاصل از پالایش نفت” است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصات ستاد ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

آشنایی با سوخو 75؛ جنگنده سریع

آشنایی با سوخو 75؛ جنگنده سریع

در این مقاله قبل از این که به موضوع اصلی ” سوخو ۷۵″ بپردازیم. بهتر است که ابتدا به معرفی سوخو بپردازیم. پس تا آخر این مقاله از سامانه مناقصه و مزایده هزاره همراه ما