نیاز فوری بجنورد به لایروبی مسیل های شهر

نیاز فوری بجنورد به لایروبی مسیل های شهر

هم زمان با صدور هشدارهای هواشناسی در چند روز اخیر مبنی بر وقوع بارش های شدید باران و سیلاب، اهمیت لایروبی مسیل ها به صورت فوری در شهر بجنورد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اما این موضوع در حالی مطرح می شود که در حال حاضر شهرداری و آب منطقه ای بر سر مسئول این اقدام به اشتراک نظر نرسیده اند. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

وقوع سیل و لزوم لایروبی مسیل ها

بارش های اخیر در کشور که با خود سیل و خسارات مالی و جانی فراوانی را در برخی از مناطق کشور به همراه داشته است اهمیت لایروبی مسیل ها را در مناطق مختلف بیشتر از گذشته نشان می دهد. از طرف دیگر مرکز هواشناسی خراسان شمالی نیز با هشدارهایی پی در پی نسبت به بارش های سیل آسا در استان چندین بار تذکر داده است.

این موضوع در حالی رخ می دهد که بر اساس مشاهدات و بررسی ها صورت گرفته، در مسیل هایی مانند پل کشاورز بجنورد و دیگر مسیرها اقدام خاصی صورت نگرفته است.

از سوی دیگر در این زمینه شهرداری بجنورد و شرکت آب منطقه ای استان دارای اختلاف نظر هستند و هر کدام اعتقاد دارند که وظیفه لایروبی بر عهده نهاد دیگری است.

با این وجود اما شهرداری اخیرا طی اقداماتی اقدام به لایروبی سطحی این کانال  کرده است ولی به نظر می رسد که به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی سیلاب در آینده اقدامات جدی تر و موثرتری مورد نیاز باشد.

شهردار منطقه یک بجنورد، مجید گریوانی به دنبال مطرح شدن این موضوعات اعلام کرده است: وظیفه اصلی بر عهده آب منطقه‌ ای است و ما بر حسب دستور فرماندار در منطقه حاضر شدیم. برای انجام این کار، آب منطقه‌ای هیچ وسیله ‌ای را برای انتقال خاک ارائه نداده است و ما فقط مسیر را باز کردیم.

وی اضافه کرد: مسیل و حریم آن متعلق به آب منطقه ‌ای بوده و این نهاد موظف به لایروبی است. آب منطقه ای مسئولیت مستقیم خود را بر عهده دیگری می اندازد.

 لایروبی مسیل های شهری

چه کسی موظف به لایروبی است؟

فرماندار بجنورد، محمد باقر باقرپور در این ارتباط اظهار کرد: بر اساس قوانین لایروبی تمامی مسیل های محدوده شهر بر عهده شهرداری است از این رو شهرداری را موظف به انجام اقدامات فوری در منطقه مورد نظر کردیم.

باقرپور اضافه کرد: البته لازم است اعتباراتی به شهرداری برای این موضوع اختصاص داده شود.

فرماندار بجنور ضمن تاکید بر این موضوع که آب منطقه ای نقش قانونی در مسیل های درون شهری ندارد تصریح کرد: البته نقش مشاوره‌ ای این نهاد پابرجا است که این نهاد آمادگی خود را برای کمک نیز اعلام کرده است.

محمد باقر باقر پور در ادامه افزود: در صورت نیاز هم آب منطقه ‌ای حاضر است عدوات خود را نیز ارسال کند اما در منطقه مورد نظر نیاز به جابجایی خاک نبود لذا کامیون‌ های این نهاد اعزام نشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های بجنورد » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

ماینر چیست؟

ماینر چیست؟

به معدن سنگ های قیمتی یا مصالح ارزشمند، ماین (mine) و به فرد یا ابزاری که بتواند آنها را کشف و استخراج نماید، ماینر (miner) می گویند. به عبارت دیگر، ماینر به دستگاه ها یا