همه چیز در مورد بذر پنبه و مصارف آن

استعلام بها بذر پنبه

پنبه یک گیاه یک ساله است که به صورت تک شاخه رشد می کند. گلهای پنبه در انتهای ساقه رشد کرده که پس از خشک شدن و از بین رفتن گل، الیاف پنبه ظاهر می شود. این الیاف پس از ترک برداشتن غوره پنبه قابلیت برداشت دارد. پنبه از طریق تکثیر بذر پنبه تکثیر می شود و در مناطق گرمسیری و معتدل رشد می کند. از گیاه پنبه برای تهیه پنبه مورد نیاز کارخانجات مختلف استفاده می شود و این محصول حالت پشمی و بسیار سبک دارد و به خوبی نیز رشد می کند.

بذر پنبه در صورت به بار نشستن پس از گذشت ۴ تا ۵ ماه قابل برداشت می شود و در هنگام برداشت نیز برای حفاظت از گیاه تنها باید سر گل پنبه را برداشت کرد. این محصول بیشترین کاربرد را در نساجی دارد که البته دارای خواص دارویی و درمانی نیز هست. در ادامه این مقاله با معرفی بیشتر این محصول با مجله هزاره همراه شوید.

کاشت بذر پنبه

گل پنبه از طریق بذر پنبه و دانه رشد می کند. کاشت این گیاه نیاز به این دارید که شما مستقیما آن را در زمین بکارید. همچنین می توان نشا این گیاه را نیز در زمین قرار داد. قبل از کاشت بذر پنبه باید توجه داشت که خاک این گیاه باید گرم باشد و در مناطق سرد نمی توان پنبه را کاشت زیرا شرایط خاک برای رشد گیاه مناسب نخواهد بود. دمای مناسب برای رشد پنبه ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد بوده و گیاه پنبه باید به فاصله سی الی چهل سانت از یکدیگر کاشته شود.

خواص گل پنبه

  • به راحتی لکه گیری و شسته می شود، و در برابر هر گونه پوسیدگی مقاوم است.
  • وزن کمی دارد، قدرت جذب بالایی دارد و رنگی پذیر نیز هست.
  • دانه پنبه باعث ازدیاد شیر می شود.
  • برای زخم‌های چرک شده می ‌توانید از پنبه سوخته استفاده کنید.
  • شربت شکوفه پنبه برای درمان و بهبود حافظه موثر است.
بذر پنبه و ماشین آلات آن

معاملات بذر پنیه

همانطور که اشاره کردیم بذر پنبه و پنبه تولید شده بیشترین کاربرد را در صنعت نساجی دارد و از آن برای تولید انواع لباس های نخی، چادر، پیراهن و غیره استفاده می شود. البته بسیاری از شرکت های دارویی و درمانی نیز از این گیاه استفاده می کنند. بنابراین شرکت هایی که نیازمند این ماده در تولیدات و خدمات خود باشند برای کاشت مقدار زیادی از بذر پنبه و یا واگذاری کلیه خدمات کارگری و … در طول مدت زمان مشخص، اقدام به برگزاری مناقصاتی می کنند. این فرایند به بهبود همکاری میان شرکت ها و شفافیت مالی آنها کمک قابل توجهی خواهد کرد. این مناقصات با اعلام شرکت مناقصه گزار آغاز شده و در روزنامه های کثیرالانتشار و وب سایت های مختلف مانند وب سایت هزاره اطلاع رسانی می شود.

سپس شرکت هایی که شرایط لازم سازمان برگزار کننده مناقصه را داشته باشند اقدام به ارسال اسناد و مدارک خود می کنند. سازمان مذکور نیز با بررسی مدارک پیمانکاران از آنها برای شرکت در مناقصه دعوت کرده و شرکتی برنده مناقصه خواهد شد که شرایط لازم را داشته باشد و مبلغ پیشنهادی آن برای انجام پروژه کمتر از دیگر رقبا باشد. سپس میان هر دو طرف قراردادی منعقد خواهد شد که تعهدات طرفین و مدت زمان انجام پروژه در آن ذکر می شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های وزارت جهاد کشاورزی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

رشد اقتصادی

پیش‌بینی رشد اقتصادی ایران صعودی شد

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی جهانی را برای سال ۲۰۲۴ به سمت بالا بازبینی کرد. در ادامه این خبر در مورد رشد اقتصادی با سایت مناقصه و مزایده هزاره همراه باشید. صندوق بین‌المللی