چگونه در مزایده برنده شویم؟

چگونه در مزایده برنده شویم؟

اگر قصد شرکت در مزایدات را دارید در کنار آگهی از مزایده و شرایط آن باید بدانید که چگونه در مزایده برنده شویم؟  در این رقابت برد با افرادی است که آگاهانه تر عمل می کنند و اطلاعات بیشتری نسبت به حوزه کاری خود دارند. بنابراین جلوتر از دیگر رقبا خواهند بود. در ادامه این مقاله با سامانه مناقصه و مزایده هزاره همراه شوید تا با این موضوع بیشتر آشنا شویم.

نحوه برنده شدن در مزایدات

برای آنکه پیروز یک مزایده شوید، آگاهی شرط اول است. اما در صورتی که بخواهیم اصولی تر به تکنیک های برنده شدن در مزایده فکر کنیم؛ می توان گفت که مرحله نخست پیشی گرفتن از دیگر رقبا، آگاهی از زمان برگزاری مزایدات است.

این روزها تمامی پروژه های پرسود از طریق برگزاری مزایده و مناقصه برگزار می شوند و اگر می خواهید آنها را از دست ندهید حتما باید حواستان به آگهی های مناقصات و مزایدات و استعلام های در حال برگزاری باشد. برای این کار در کنار استفاده از روزنامه های کشور می توانید از پایگاه های مختلف اخبار و آگهی های مناقصات و مزایدات مانند هزاره استفاده کنید.

در مرحله بعدی برای آنکه در مزایدات برنده شوید نیاز دارید که اطلاعات صحیح و کاملی در ارتباط با هر معامله کاری به دست بیاورید. اطلاعاتی مانند محل برگزاری، مدت مقرر برای اعلام آمادگی یا میزان مبلغ تضمین شرکت در این پروژه ها و غیره. درواقع این موارد به شما کمک خواهد کرد تا با سنجیدن شرایط خود، تصمیم درست و بهتری برای شرکت کردن در این پروژه ها بگیرید.

در مرحله بعد شما باید شرایط شرکت در مزایده یا مناقصه مورد نظر را شناسایی کنید؛ زیرا هر مزایده یا مناقصه ای که برگزار می شود، شرایط خاص خود را دارد. این شرایط از قبل، توسط مناقصه گزار یا مزایده گزار تعیین می شود.

سپس در مرحله بعدی می توانید مدارک مورد نیاز خود را به دقت جمع آوری کرده و آن را به موقع  به مزایده گزار یا مناقصه گزار تحویل بدهید. بسیاری از کسانی که به عنوان رقیب شما در مزایده شرکت می کنند، به دلیل عدم توجه به این موضوع و دیر رساندن مدارک، از دور رقابت حذف می شوند. بهتر است   بدانید که اغلب مزایدات و مناقصات تمدید نمی شوند و امکان تصحیح مدارک و یا ارائه مدارک به طور کامل وجود نخواهد داشت.

در پایان نیز شما همه کارهای مورد نیاز برای برنده شدن در مزایده را انجام داده اید و حالا باید منتظر بمانید تا نتایج این رقابت اعلام شود. معمولا در هر پروژه ای سه برنده معرفی می شود که در ابتدا از برنده شماره یک خواسته می شود تا برای انجام ادامه روند معاملات حضور پیدا کند. در صورتی که برنده اول پاسخگو نباشد به سراغ برنده دوم می روند و اگر او هم پاسخگویی مناسبی نداشته باشد به سراغ برنده سوم خواهند رفت.


مقاله پیشنهادی: مراحل بعد از برنده شدن در مزایده اموال غیرمنقول چیست؟

چند کاربرد مهم مزایده

ورشکستگی شرکت : 

در مواردی که شرکت اعلام ورشکستگی کند و نتواند که دیون و اجرای تعهدات خود را عملی کند، مدیر تسویه با تنظیم فهرستی از اموال و دارایی های شرکت، اقدام به برگزاری مزایده و فروش این اموال بر اساس تشریفات قانونی خواهد کرد.

پرونده های کیفری: 

بر اساس ماده ۵۲۹ قانون آئین دادرسی کیفی و قانون نحوه اجرای محکومیت مالی در موارد پرداخت حقوق شاکی یا جزای نقدی می توان از مزایده استفاده کرد.

اموال فرسوده ادارات و سازمان های دولتی : 

از دیگر کاربردهای مزایده، فروش اموال، تجهیزات و ماشین آلات ادارات و سازمان ها است که فرسوده شده است.


مطالبه مهریه از جانب زوجه : 

در مواردی که زوجه اقدام به اجرای مهریه خود کند؛ بخش اجرای احکام دادگستری اقدام به توقیف مال زوج و در صورت عدم پرداخت مهریه از جانب زوج، مراحل برگزاری مزایده و وصول مهریه زوجه را در دستور کار قرار خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایده های روز » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی