تولید مشترک تندر 90 با همکاری ایران و روسیه

تولید مشترک تندر 90 با همکاری ایران و روسیه

معاون صنایع حمل ‌و نقل وزارت صمت خبر ازتولید مشترک تندر ۹۰ پیشرفته به صورت مشترک با روسیه خبر داد و اعلام کرد: این تولید مشترک در فروردین ماه ۱۴۰۲ رونمایی خواهد شد، ضمن اینکه مالکیت این خودرو هم مختص سایپا است. در ادامه این خبر با سامانه مناقصه و مزایده هزاره همراه شوید.

طرح یکپارچه خودروهای داخلی

منوچهر منطقی در ارتباط با این سوال که با توجه به عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو قابل عرضه در طرح یکپارچه خودروهای داخلی، بیش از این تعداد تقاضا ایجاد شود، با توجه به اینکه قرار نیست قرعه‌کشی انجام شود، وضعیت مازاد تقاضا چه خواهد شد؟ پاسخ داد: همانطور که تاکید شده است، تقاضایی حذف نخواهد شد؛ قرعه به جهت تعیین نوبت انجام می ‌شود و در صورتی که تقاضا بیش از توان تولید در سال ۱۴۰۱ (که حدودا ۱.۶ میلیون دستگاه خودرو و تا ۱.۸ میلیون دستگاه هم احتمال تولید وجود دارد) باشد، از ظرفیت تولید و فروش در سال ۱۴۰۳ استفاده و نوبت افراد به آن زمان خواهد افتاد.

منطقی تاکید کرد: بنابراین ممکن است نوبت تحویل به سال آینده بیفتد، در این صورت چنانچه افراد تمایل به دریافت در نوبت خود باشند، می ‌توانند ادامه فرآیند ثبت‌ نام را انجام دهند اما اگر هم این زمان برایشان طولانی بود و تمایل به انتظار نداشته باشند، می ‌توانند انصراف داده و وجه خود را برداشت کنند.

معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت همچنین از تولید خودروی تندر ۹۰ پیشرفته به صورت مشترک با روسیه خبر داد و  تصریح کرد: در حالی که تا پیش از این ۵۰‌ درصد خودروهای تندر ۹۰ خودکفا شده بود، پس از بررسی‌ ها، این خودکفایی بیشتر شد و محصولی پیشرفته که تغییرات بسیاری نسبت به نسخه سابق دارد، به صورت مشترک با روسیه در دوکشور (شرکت پارس‌خودرو در ایران و عمرمان در روسیه) تولید می‌ شود و در فروردین ماه ۱۴۰۲ نیز رونمایی خواهد شد. ضمن اینکه مالکیت این خودرو هم مختص سایپا است.

وی همچنین در ارتباط با ادامه روند عرضه خودروها در بورس کالا در سال پیش رو گفت: با توجه به نظر شورای رقابت برای عرضه خودروها پس از به‌ روزرسانی قیمت خودروها در سال آینده و نظر بر عرضه به صورت طرح ‌های فروش در نظر گرفته شده (طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی) و نظر مخالف این شورا با عرضه در بورس و همچنین منتفی شدن آن از سوی مجلس، احتمالا بحث عرضه خودروها در بورس کالا در سال ۱۴۰۲، منتفی باشد.

علاوه بر این، معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت در ارتباط با واردات خودروها خاطر نشان کرد: بخشی از نیاز بازار از طریق واردات خودرو در سال آینده، پاسخ داده خواهد شد. طبق برنامه ‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد که ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان خرداد ماه وارد شود که این عدد محقق شده است.


مقاله پیشنهادی: خودرو ایرانی وارد روسیه میشود

وی اضافه کرد: بنابراین با ورود خودروهای خارجی و پاسخگویی به نیاز این بخش، شرکت ‌های خودروساز داخلی نیز برنامه افزایش تولید خواهند داشت. پیش ‌بینی ما این است که بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو الی یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۲ تولید و عرضه داشته باشیم.

منطقی با اشاره به واگذار شدن مجدد قیمت گذاری خودروها به شورای رقابت اعلام کرد: شورای رقابت با نظر براینکه تقاضا نسبت به عرضه در شرایط فعلی فزونی دارد و همین هم منجر به ایجاد انحصار در بازار شده است، مجدد به موضوع قیمت گذاری خودروها ورود می‌ کند و  در این رابطه، مبنای کار را سازمان حمایت قرار می ‌دهد. قیمت ‌های پیشنهادی سازمان حمایت را (بر مبنای صورت ‌های مالی شرکت ‌ها) دریافت و طبق فرمول تصویب شده، قیمت ‌های جدید تعیین و مصوب خواهد شد. بنابراین افزایش احتمالی در قیمت خودروها در سال آینده، بر مبنای صورت‌ های مالی شرکت‌ های خودروساز است و شورای رقابت قیمت ‌ها را صحت سنجی می ‌کند.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با اشاره به تغییر نکردن قیمت ها در طول مدت یک سال گذشته، اظهار کرد: با احتساب تورم موجود در کشور، احتمالا قیمت خودروها بین ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته باشد. بررسی‌ ها و محاسبه ‌ها تا پایان فروردین ماه انجام می ‌شود و قیمت ‌های جدید اعلام خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه : اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های صنعت خودرو سازی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

سیم کارت بدون فیلتر چیست؟

سیم کارت بدون فیلتر چیست؟

آیا تا به حال نام سیم کارت بدون فیلتر را شنیده اید؟ در هنگام استفاده از این نوع سیم کارت، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و از کلیه امکانات و خدمات آن می توان استفاده