با انواع مزایده خودرو سواری آشنا شوید

انواع مزایده خودرو

خرید خودرو سواری یکی از موضوعاتی است که همه ما کم و بیش با آن روبرو بوده ایم. این خرید می تواند به صورت نقد یا اقساط و تحویل فوری یا بلند مدت باشد. یکی از روش های خرید خودرو، خرید خودرو سواری به صورت مزایده است. خرید خودرو به صورت مزایده ای گاه می تواند بسیار ارزان تر از خرید معمولی از یک کمپانی یا فروشنده تمام شود اما در عین حال روشی پر ریسک است. بنابراین، یکی از دلایلی که مردم از این روش برای خرید خودرو استفاده می کنند، ارزان تر بودن این خودروها است. البته بسیاری از افراد نیز به دلیل علاقه به این حوزه، وارد این کار می شوند و برای آنها جنبه سرگرم کننده دارد. معمولا خودروهایی که دچار آتش سوزی یا تصادف های شدید می شوند که آن دسته از خودروهایی که در صورت صفر بودن هنوز به بیرون از کارخانه نرفته اند و یا سازمانی قصد فروش اموال خود اعم از خودروهای سواری لوکس و کلاسیک را دارد، وارد مزایده می شوند. انواع مزایده خودرو سواری توسط ارگان های رسمی از جمله: ایران خودرو، سایپا، مبارزه با مواد مخدر، ناجا و … برگزار می شود. اما انواع مزایده خودرو سواری به چه صورت انجام می گیرد؟ با ما در ادامه همراه مجله هزاره باشید.

انواع مزایده خودرو سواری

مزایدات در حوزه خودرو سواری از نظر نوع برگزار کننده به دو نوع مزایده دولتی و مزایده عمومی تقسیم بندی می شود و از نظر نوع برگزاری نیز به شرح زیر است:

مزایده خودرو کلامی و چوب زنی

در این روش شخصی قیمت خود را اعلام کرده و شخص دیگر نیز قیمتی بالاتر اعلام می کند و به همین شیوه ادامه پیدا کرده و در حین مزایده نیز امکان تغییر قیمت وجود دارد. شرکت کنندگان می توانند قیمت خود را پایین تر یا بالاتر ببرند تا شخصی که قیمت بالاتر را اعلام کرده است، برنده این مزایده شود.

مزایده خودرو سواری

مزایده خودرو پاکتی

 در این روش شرکت کنندگان باید پس از بررسی خودرو، شرایط و قیمت خودرو در داخل بازار را بررسی کرده و مبلغی را که می خواهند از بازار ارزانتر تهیه کنند، در نظر داشته باشند. در نهایت یک قیمت نهایی را که بالاتر از قیمت پایه است؛ باید پیشنهاد بدهند.

نکته: در زمان برگزاری مزایده خودرو به صورت کلامی برنده مزایده در همان لحظه مشخص می شود اما در مزایده های پاکتی باید تا روز باز کردن پاکت ها و اعلام نتیجه نهایی صبر کنید تا برنده مزایده مشخص شود. در صورت برنده شدن در مزایده خودرو،  بعد از تسویه با ارگان مورد نظر معمولا یک هفته تا تحویل خودرو و سند زدن زمان لازم است.

مزایده خودرو

نکات مهم در انواع مزایده خودرو سواری

باید دقت داشته باشید که در هنگام مزایده خودرو سواری در حین بازدید از خودرو، اطلاعات کافی و لازمی در ارتباط با نوع خودرویی که می خواهید خریداری کنید، داشته باشید یا شخصی را که در این زمینه اطلاعات لازم را دارد، با خود همراه کنید تا بررسی درستی از خودرو مزایده ای انجام دهد. اگر در هنگام بازدید از خودرو متوجه شدید که این خودرو نیاز به تعمیرات احتمالی دارد، باید هزینه های آن را نیز در قیمت پیشنهادی خود در نظر بگیرید. علاوه بر این هزینه های دیگری نیز مانند خلافی و سند زدن را نیز نباید فراموش کنید که البته این موارد هزینه های زیادی ندارند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایده های روز کشور » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی