آغاز تولید ساینا دوگانه سوز سایپا از بهمن ماه

آغاز تولید ساینا دوگانه سوز سایپا از بهمن ماه

بر اساس اعلام مدیر پروژه ساینا دوگانه سوز سایپا، پس از تولید نمونه‌ های اولیه در فازهای ارزیابی و صحه‌ گذاری، خودرو ساینا اس دوگانه سوز ، آماده و از بهمن ماه سال جاری تولید انبوه آن در شرکت سایپا سیتروئن آغاز خواهد شد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

مراحل تولید ساینا دوگانه سوز

بر اساس اعلام گروه خودروسازی سایپا، جواد نیستانی، در  زمینه  پروژه ساینا S دوگانه‌ سوز گفت: پس از وقفه چند ساله در تولید محصول سواری دوگانه ‌سوز در گروه سایپا که اغلب ناشی از سختگیرانه ‌تر شدن استانداردهای خودروهای دوگانه‌ سوز بود، بر اساس دستور ویژه مدیرعامل گروه، برای یک بار دیگر برنامه ‌ریزی توسعه و تولید این نوع از محصول از ابتدای سال در دستور کار معاونت مهندسی قرار گرفت.

مدیر پروژه ساینا S دوگانه ‌سوز سایپا، اضافه کرد: موضوع صرفه اقتصادی استفاده از سوخت پاک CNG بر کسی پوشیده نیست و با توجه به وجود زیرساخت جایگاه‌ های شارژ گاز و نیز توسعه شرکت داخلی سازنده قطعات CNG  گرایش به این نوع خودرو مطلوب خودروساز و مشتری است. همچنین با توجه به قوانین و جرائم مرتبط با مصرف سوخت خودروها که به خودروساز تحمیل می ‌شود، اضافه کردن محصولات دوگانه‌ سوز به ناوگان تولیدی، از میزان این جرائم کم خواهد کرد.

جواد نیستانی با تاکید بر این که با همت و مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری، شرکت ‌های مگاموتور و سازه ‌گستر و همچنین همکاری سایپا سیتروئن و بخش ‌های فنی داخلی سایپا، پروژه توسعه محصول ساینا S دوگانه‌ سوز به صورت جدی از خرداد ماه سال جاری آغاز شد، گفت: این محصول با حفظ ویژگی ‌های خودروی پایه بنزینی، به سامانه گاز رسانی نسل چهار، به تزریق سوخت تناوبی در منیفلید ورودی هوا و واحد الکترونیک یکپارچه کنترل گاز و بنزین مجهز شده است.


بیشتر بخوانید: صادرات خودرو سایپا به ونزوئلا

نیستانی همچنین در ادامه اظهارات خود خاطر نشان کرد: پیشرانه این خودرو موتور M۱۵ دوگانه‌سوز با توان حداکثر ۵۴ کیلووات در حالت سوخت گاز است و این موتور با اختلاف کم از توان خروجی در حالت بنزین، باعث تغییر عملکرد نامحسوس هنگام تغییر وضعیت سوخت شده و در مجموع عملکرد خوبی فراهم می‌ کند. با توجه به حجم ۶۲ لیتری مخزن گاز نصب شده روی این خودرو، پیمایشی در حدود ۲۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی و بیش از ۲۳۰ کیلومتر در شرایط رانندگی جاده خواهد داشت.

وی در ارتباط با شیر برقی این خودرو نیز گفت: شیربرقی مخزن که ایمنی بیشتر مدار پرفشار سامانه گاز را فراهم می ‌سازد برای نخستین بار در این خودرو استفاده شده است. علاوه بر این با توجه به پیش ‌بینی کاربری تاکسی از این خودرو و در نتیجه کارکرد طولانی ‌تر، به منظور ارتقاء عملکرد و دوام بیشتر جلوبندی خودرو، از نیم اکسل‌ های تقویت شده در محور جلوی خودرو و سیستم ترمزگیری قوی ‌تر در مقایسه با نوع بنزینی استفاده شده است.

نیستانی همچنین تصریح کرد: در تامین قطعات گازسوز همچون مخزن، شیر برقی، رگلاتور و … سعی بر این بوده تا حد امکان از توانایی شرکت‌ های داخلی مورد تایید سازمان استاندارد بهره برداری شود تا وابستگی و ارزبری به حداقل ممکن برسد. در حال حاضر این محصول آزمون ‌های سطح خودرو را با موفقیت انجام داده است و مرحله اخذ مجوز از سازمان ملی استاندارد در دستورکار قرار گرفته است. همچنین کالیبراسیون آلودگی یورو ۵ نیز در حال انجام است که به زودی موفق به اخذ تاییدیه از سازمان حفاظت محیط زیست خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه : اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های شرکت سایپا » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دریافت مناقصه و مزایده

فرم دریافت مناقصه و مزایده

مشاوره رایگان جهت دریافت سرویس اطلاع رسانی مناقصه و مزایده

پیوندها

مطالب پیشنهادی

افزایش برداشت گاز از پارس جنوبی

افزایش برداشت گاز روزانه از پارس جنوبی

طی نشست مشترک هماهنگی و ارزیابی تضمین تولید گاز در پارس جنوبی در زمستان ۱۴۰۱ که  با حضور مدیران ارشد شرکت‌های ملی نفت و گاز برگزار شد؛ آمارهای رسمی در این زمینه اعلام شد. در